Сончев четврток


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, четврток, 28. септември, ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне во југозападните делови ќе има локален дожд. Во Скопје променливо облачност со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 19 до 30 Целзиусови степени.