Солзи во Лондон – тешка повреда на Египќанецот (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Ужасни сцени доаѓаат од лондонското дерби меѓу Арсенал и Вест Хем, каде тешка повреда доживеа египетскиот репрезентативец Мохамед Елнени.

Станува збор за повреда на глуждот со која Елнени се здоби при крајот на првото полувреме, па во солзи и на носилки беше изнесен од „Емирати“.

Фотографиите покажуваат дека најверојатно станува збор за тешка повреда, што е лоша вест за 25-годишниот играч за врска, но и за Египет.

Елнени заедно со Салах е најважниот фудбалер во египетската репрезентација, а прашање е дали ќе се опорави за Мундијалот.