Гол упаднал во ресторан и убил четворица луѓе во САД


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Гол маж влегол во ресторан и отворил оган кон присутните, при што убил четворица луѓе во градот Нешвил, во американската сојузна држава Тенеси, соопшти полицијата. Во пукотниците, повредени се и најмалку четворица луѓе.

Еден од гостите во ресторанот успеал да му ја одземе пушката на напаѓачот, кој веднаш побегнал од местото.

Полицијата трага по осомничениот, 29 годишен Тревис Рејнкинг. Не се познати причините за крвавиот настан.