Со нив нема заебанција: Погледнете кои се најопасните армии на светот


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Земјите од „традиционално“ бурните зони во светот биле принудени да обезбедат воена сила со која нема да има играчка во било кое време. А во нив, секако, спаѓаат и САД, кои ја презедоа улогата на светска полиција.

Колку пари и човечки ресурси трошај најопасните армии на светот и колку нуклеарно вооружување имаат, погледнете на интересното видео.