Спорт

Снимката од трибините ја покажува перфекцијата на Тони Крос (видео)

Реал Мадрид синоќа ја победи Валенсија со 3:1 во полуфиналето од Суперкупот, а мечот го одбележа голот на Тони Крос.

Германецот го отвори резултатот во првото полувреме и тоа со гол директно од корнер.

Крос ги воодушеви сите со ова ремек-дело, а денес се појави снимка од трибините која подобро ја опишува неговата генијалност.

To Top