Скопјанка уценувана со компромитирачки слики


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Скопската полиција поднесе кривична пријава против Д.П. (23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело уцена.

Како што информираа од полицијата во периодот од 9 декември 2015 година пријавената преку пораки на социјалната мрежа Фејсбук од С.П. побарала парични средства во износ од 200 до 300 евра, а за возврат ќе и бил вратен нејзиниот мобилен телефон, а воедно ќе биле избришани и снимените видео записи со компромитирачка содржина снимени на ден 28 ноември 2015 година од  А.А. (25) од Скопје.

Пријавената противправно се стекнала со обележани парични бакноти во вредност од 170 евра, кои и биле предадени од страна на С.П., по што истата била лишена од слобода, соопштија од МВР.