Славни

„Скината“ Бијонсе: Типкава неодоливо личи на славната поп дива

Британи Вилијамс, дваесетгодишна девојка од Детроит привлече голем број на следбеници на Инстаграм поради неверојатната сличност со Бијонсе.

Освен што на нејзините фотки луѓето секојдневно пишуваат колку таа личи на поп-ѕвездата, Британи вели и дека честопати ја застануваат на улица и мислат дека е Бијонсе.

Иако сличноста помеѓу нив е огромна, Британи не мисли баш така и дури ѝ пречи што луѓето постојано ѝ досадуваат со таа приказна.

„Искрено, не мислам дека баш до толку си личиме. Таа е прекрасна жена, исто како и јас. Господ ја создал неа за да биде Бијонсе, а мене за да бидам јас. И јас уживам да си бидам јас“, кажа Британи во интервју за „MTO News“.

Advertisements
To Top