СЈО најави конференција за денес во 12 часот


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за денеска најави прес -конференција во 12 часот.

Од обвинителството не откриваат дали на прес-конференцијата ќе објават нова истрага, ќе ја информираат јавноста за поднесено обвинение или ќе зборуваат за актуелните проблеми и пречки кои ги добиваат од Кривичниот суд.