Сиромашно дете од Бразил сонува еден ден да игра за Хрватска (видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Една од фотографиите кои го одбележа Светското првенство во Рисија дефинитивно е таа на Шиме Врсаљко, кој после полуфиналето против Англија легна на хрватското знаме.

Таа фотографија ги воодушеви сите хрватски навивачи, а еден од таков е малиот Бразилец Лоран Моура. Тој е член на „Вила Кроација“ засолниште за сиромашни деца кое го основал хрватски мисионер во 6-те години.

На малиот Моура сон му е еден ден да заигра за хрватската репрезентација и да го запознае Шиме Врсаљко.

Тој дури и ја искорпира фотографијата на Врсаљко и веднаш стана хит на социјалните мрежи