Што ти е виновен микрофонот бе, друже?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Реал Мадрид непријатно ги изненади своите фанови со ремизирачките 1:1 против Осасуна во Ла Лига.

Ова беше прв кикс на „кралевите“ оваа сезона во Ла Лига, па затоа и разбирлива е нервозата кај фудбалерите.

Една од најбурните реакции во ремито ја имаше играчот од средниот ред Дани Карвахал, тој беше заменет во 88. минута, а нервозата ја манифестираше така што го шутна микрофонот покрај аут линијата.