Што му кажа овде Ал Булаи на Меси (снимка)


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Саудиска Арабија приреди големо изненадување и ја победи Аргентина во нивниот прв меч на Мундијалот (1:2).

Саудијците не покажаа голема почит кон големоите ѕвезди и со голема сомодоверба стигнаа до победата, иако имаа негатива.

Во еден момент Ал Булаи му пријде на Меси, го удри по грбот и арогантно му објасни некои работи.

После мечот тој откри дека му рекол на Меси: „Денес нема да победиш“.