Шокантни сцени: Видео од кобната тепачка во која почина американски турист на Закинтос


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Грчките медиуми ја објавиjа видео снимката од тепачката во која што настрада американскиот турист Бакари Хендерсон пред еден клуб во Лаганос на грчкиот остров Закинтос.

Осуммина осомничени за убиство на Американец на Закинтос, меѓу кои и шест Срби, обвинети се за тешко кривично дело – убиство со умисла.

Снимката што се појавила на интернет е од мобилен телефон и е прикажана во дневникот на грчка телевизија. Најпрво е реконструиран настанот, а самата тепачка во прилогот почнува нешто пред 6-тата минута од видеото.