Шок за Барса: Еве колку ќе отсуствува Дембеле!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Барселона успеа да победи на гостувањето кај Гетафе, но остана без најскапата аквизивија, Осман Дембеле.

Младиот Французин мораше да го напушти теренот поради повреда уште во 27-та минута, а денес стана јасно колку време ќе отсуствува од терените.

Денес откако беа направени детални испитувања, познато е дека Дембеле 3 до 4 недели ќе биде надвор од терените.

Дотогаш ќе ги пропушти дуелите со Еибас, Гирона и Лас Палмас во Ла Лига и Спортинг Лисабон во Лигата на шампионите, а би требало да биде спремен за големото дерби против Атлетико Мадрид.