Актуелно

Шок во Турција: Загина Мина Башаран, ќерката на еден од најбогатите Турци

Според информациите кои ги пренесе турската телевизина NTV, во авионска несреќа која вчера се случила во Иран, загинала Мина Башаран, ќерката на шефот на одборот на директори на инвестицискиот холдинг „Basaran“ и еден од најбогатите Турци на денешницата, Хусеин Башаран.

Според извештаите на турските медиуми, во авионот имало 7 други девојки а загинале вкупно 11 лица.

A post shared by Mina Başaran (@minabasaran) on

Како што пренесуваат светсите медиуми, девојките најверојатно се враќале од ОАЕ каде Мина славела моминска вечер и требало да се омажи следниот месец.

A post shared by Mina Başaran (@minabasaran) on

A post shared by Mina Başaran (@minabasaran) on

Често одела на забави, модни ревии. Најверојатно, Мина имала пријателски односи со многу ѕвезди од шоу бизнисот, а на нејзините профили во социјалните мрежи има фотографии со танчерот милионер Џанлука Ваки и репортерот Фарел Вилијам.

A post shared by Mina Başaran (@minabasaran) on

На социјалните мрежи, девојката има поставено слики и фотографии направени пред таа да влезе во фаталниот лет. Приватниот авион Bombardier Challenger 600 кој летал од Шарџа во ОАЕ за Истанбул, се урнал во близина на градот Шахр Корд во планинскиот регион во централниот дел на Иран откако исчезнал од радарот.

Advertisements
To Top