Шкупи и Динамо Загреб ќе добијат казни заради националистички скандирања на „Шверцери“ и „Бед Блу Бојс“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Динамо Загреб и Шкупи најверојатно ќе добијат драстична казна од УЕФА поради националистичките скандирања на синоќешниот натпревар на „Максимир“ во квалификациите од ЛШ.

Навивачките групи „Бед Блу Бојс“ и „Шверцери“ на моменти заеднички скандираа националистички песни против Србите, а имаше и знаме на УЧК.

Српските медиуми го осудија потегот на двете навивачки групи и побараа реакција од страна на УЕФА поради транспарентите кои беа истакнати, но и за песните против Србија.