Добро мешал овој Надал по забави (снимка)


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Рафаел Надал беше снимен во опуштено издание по напорниот настап на Вимблдон во еден ноќен клуб во Шпанија, каде што го покажа својот талент за игра.

На социјалните мрежи се појави кратко видео на кое Надал е во друштво на пријатели и ужива во музиката.