Секси издание на жешката атлетичарка: Рекордерката освојува и надвор од патеките


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ивана Шпановиќ (26), српската скокачка во далечина, е актуелна европска првенка на отворено и затворено, како и бронзена олимпијка од игрите во Рио, а својата доминантност во таа дисциплина ја потврди и на Европското првенство во Белград.

До новата еврпска титула Ивана дојде со одличен скок од 7,24 метри, со што го собори личниот и национален рекорд и скокна на третото место на листата со најдолги скокови на сите времиња, 13 см пократок од светскиот рекорд од 1998 година.

Но, освен што е успешна спортистка, таа важи и за една од најубавите славни жени во Србија, а и пошироко. А причините не е тешко да ги забележите, барем од нејзините Инстаграм фотки.