Се појавија фотографии кои ја откриваат иднината на Азар!?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Веќе одредено време се шпекулира дека Азард не сака да го продолжи договорот со Челзи поради што летово би можел да го напушти клубот.

Шпекулациите дополнително ги разгоре неговиот татко кој изјави дека неговиот син сака да премине во Реал Мадрид, па потоа Азар мораше јавно да демантира.

Меѓутоа навивачите на Челзи утрово се многу добро расположени откако се појавија фотографии од Азар како снима видео на „Стенфрод Бриџ“.

Многумина веруваат дека Азар снима видео со кое ќе биде објавено дека потпишал нов договор