Сакаше да скока од деветти кат, а тогаш пожарникарот „падна од небо“ и…


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Жена се обиде да скокне од деветти кат од болницата во градот Рожу, а херојскиот чин кој го направи пожарникарот за да ја спаси ќе ве воодушеви.

Пожарникарот се спушти со јаже од десеттиот кат, а кога жената се сврте за да разговара со пријателите, тој со нога ја турна навнатре и со тоа го спаси нејзиниот живот. Сета ситуација се одигра во неколку секунди.