Руски убавици за Водици – комбинација од сексапил и храброст


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Секоја година, ширум Русија, за Водици верниците ги кршат смрзнатите реки и езера за да се искапат во ледената вода по повод споменатиот христијански празник. Дел од ова ритуално капење се и руските заводливи и сексапилни убавици кои без нималку колебање се разголуваат и се капат во ладните води. Еве како беше минатата година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мария🦄 (@mv_andreeva_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dmitriy Stepanov (@stepdiman02)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ~💓Elmira💓~ (@cutie.elmira.3)