Рубљов е господин човек и спортис, тие двајцата на трибината се сељаци – еве зошто (снимка)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓За време на тенискиот дуел помеѓу Русинот Александар Рубљов и Емил Русвори од Финска на Австралија Опен двајца навивачи константно настојуваа да го провоцираат Рубљов.

Двајцата навивачи го провоцираа во текот на мечот, а во еден момент извадија и украинско знаме.

Рускиот тенисер се пожали кај судијата дека го навредуваат и разбирливо судијата побара двајцата да бидат отстранети. Сепак, му потенцираше на судијата дека знамето не му пречи и не сака да бида тргнато, со што покажа карактер и спортски дух без да биде испровоциран на политичка основа.