Роналдо срдечно до сириските деца: „Јас сум славен фудбалер, но вие сте вистински херои“


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Славниот Кристијано Роналдо испрати срдечна и топла видео порака до сириските деца. А фудбалерот донираше и прилично солдина сума на финансиска помош за сириските деца, посебно оние од Алепо, преку организацијата Save the children. Еве што им порача фудбалскиот ас.