Роналдо се огласи по повод затајувањето данок!

Real Madrid's Cristiano Ronaldo from Portugal reacts during a La Liga soccer match between Real Madrid and Levante at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Sunday, March 15, 2015. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Кристиано Роналдо е меѓу славните фудбалери кои се најдоа под обвинение за затајување на данок, после документите кои ги објави „Football Leaks“.

Роналдо наводно затаил дури 150 милиони евра од 2009 година откако пристигна во Реал Мадрид, за правата на името CR7.

Португалецот не го коментораше веднаш овој случај, но конечно се огласи после натпреварот против Борусија Дортмунд во ЛШ. На новинарско прашање Роналдо одговори:

„Дали ви изгледам загрижено? Оној кој нема што да крие, нема причина да се плаши“, кратко одговори Роналдо.