Роналдо: „Не знам зошто ме критикуваат така, Руни и Гери Невил не ми се пријатели“ 🎥


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Изјавите во најавеното, сè уште целосно необјавено, интервју кое со Кристијано Роналдо го направи Пирс Морган предизвика вистинска бура во Манчестер јунајтед пред почетокот на Мундијалот во Катар. Во ова интервју Роналдо кажа работи против клубот, но и тренерот Ерик Тен Хаг.

Роналдо неодамна беше критикуван од поранешните фудбалери на тимот, Гери Невил и Вејн Руни, а Морган го праша што ќе каже за нив.

„Пирс, не разбирам. Тоа треба да го прашате Руни. Не знам зошто ме критикуваат. Лесно е да се критикува кога не ја знаете целата прикзна. Невил и Руни не ми се пријатели“, кажа Роналдо.

Португалецот претходно кажа дека неколку луѓе се обидувале да го избркаат од тимот уште минатата година, но не успеале во намерата.