Роналдо не штеди: За Георгина поклон од 200.000 евра (фото)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Најновите фотографии од Кристиано Роналдо и неговата девојка Георгина предизвикаа големо внимание во медиумите.

Пред неколку дена Роналдо и Георгина беа во Португалија и присуствуваа на натпреварот помеѓу Спортинг и Тондела, а тоа што го привлече вниманието е огромниот прстен на раката од шпанската манекенка.

Извори блиски до парот тврдат дека Роналдо ја верил и тоа ни помалку ни повеќе со дијамантски прстен вреден 200.000 евра.

Доколку се земе во предвид колку заработува, тогаш споенатата сума за него е вистинска „ситница“.