Роналдо и Меси не се ни во Топ 20: Еве кои се најдобрите 10 фудбалери на светот според Скај Спортс


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Кога, до пред извесно време, ќе се појавеше дилема „Кој е најдобар фудбалер во светот?“ сосема сигурно дека Роналдо и Меси доминираа во тоа, но денес веќе со сигурност овие двајца фудбалски асови не се во врвот на најдобрите во светски рамки според ефикасност, перформанс и доминација.

Сега „Скај“ го рангираше Карим Бензема на првото место на ранг листата за најдобри фудбалери во овој момент. Французинот се најде на првата позиција со 22.881 поени пред второпласираниот Салах кој има 20.640 поени, додека трет е Халанд со 19.164.

Роналдо и Меси не се ниту во првите 20. Неспорно дека Бензема има одличен учинок оваа сезона, во 10 натпревари за „кралевите“ има 10 голови и седум асистенции. Во продолжение погледнете како изгледа оваа листа.