Роналдо го покажа новиот „ѕвер“ – вреди 1,8 милион евра!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Кристиано Роналде познат како голем љубител на автомобили, па неговата ергела на четири тркала се проценува на неколку десетици милиони евра.

Неодамна ѕвездата на Реал се поднови и ја збогати својата богата колекција со уште еден „ѕвер“ и тоа најдобар до сега.

Станува збор за „Бугати Вејрон“ кој чини неверојатни 1,8 милиони евра, па овој скапоцен автомобил моментално е прв избор за Портуаглецот.

Роналдо не пропушти да се пофали со својот нов „љубимец“, па гордо се сликаше и сликата ја објваи на социјалните мрежи.

??☀️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on