Спорт

Рома го „краде“ Барела пред носот на Интер

Италијанскиот репрезентативец Николо Барела е еден од најбараните фудбалери на Апенините, а како фаворит за неговиот потпис важеше Интер.

Медиумиоте тврдеа дека Барела ќе биде сигурно засилување за „нероаѕурите“, откако играчот постигна договор со миланскиот гигант за петгодишна соработка.

Меѓутоа, Интер има потешкотии да најде заеднички јазик со Каљари околу обештетувањето, а таквата ситуација ја искористи Рома.

Римската „волчица“ понуди 35 милиони евра и во целиот договор го вклучи и Грегори Дефрел, кој е голема желба на Каљари и е проценет на 15 милиони евра.

Иако Барела преферира преселба во Милано, доколку Интер не понуди 50 милиони евра, во тој случај играчот за врска ќе заврши на „Олимпико“.

Advertisements
To Top