Авто мото

КОГА ЌЕ ТИ УДРИ ЕГОТО ВО ГЛАВА: Со Ферари се обиде да претекне, но длабоко се посрамоти!

Кога ќе седнат зад воланот на некој скапоцен суперспортски автомобил, на многумина егото им скока на максимум, па ни на крај памет не им е да си дозволат да бидат претекнати од било кој. Е таков некој „јунак“ се најде овде и на Таратур, откако егото му го среди неговиот ѕверски Ферари.

При влажен коловоз, еден автомобил претекна Ферари 458 кој во тој момент бавно возеше. И како што најавивме во воведот, тоа за возачот на италијанскиот суперспортски автомобил беше доволна провокација „веднаш да возврати“, што на крајот кобно го чинеше.

Погледнете што се случи:

Да потсетиме Ферари 458 Италиа има централно поставен В8 мотор со 570КС и 540Нм. Тежи само 1.380кг, има погон само на задни тркала и може да постигне 100км/ч за само 3.4 секунди. Развива брзина од 325км/ч.

Advertisements
To Top