Жешко

Роф…Рози Роф

За британската манекенка и фотомодел Рози Роф позирањето во издание со малку или без облека на себе не само што не е проблем, туку е и професионална определба и предизвик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROSIE ROFF (@rosieroff)

Убавата Рози популарноста ја стекнала со носење на броеви во рингот за време на боксерски мечеви. Во 2011 година од страна на магазинот „ФХМ“ биле прогласена за една од најсексапилните жени на светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROSIE ROFF (@rosieroff)

Сега Рози заведува и предизвикува воздишки на социјалните мрежи со фотки на кои е скоро гола, поради што има милионска армија обожаватели кои верно ги следат нејзините објави.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROSIE ROFF (@rosieroff)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROSIE ROFF (@rosieroff)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROSIE ROFF (@rosieroff)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROSIE ROFF (@rosieroff)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ROSIE ROFF (@rosieroff)

To Top