ПСЖ одби 100 милиони и три ѕвезди од Реал за Нејмар


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Францускиот шампион ПСЖ сака да го продаде Нејмар, но никако не е задоволен од понудите кои пристигнуваат на нивна адреса за Бразилецот.

Француските и шпанските медиуми пишуваат дека „светците“ одбиле понуда од Реал Мадрид, која вклучувала три фудбалери плус 100 милиони евра.

„Кралевите“ ги понудиле Хамес Родригез, Кејлор Навас и Герет Бејл плус 100 милиони евра, па се надевале дека ПСЖ ќе се согласи да им го продаде Нејмар, но од Париз пристигнал негативен одговор.

До крајот на преодниот рок има помалку од две недели, па Реал Мадрид и Барселона ќе продолжат со борбата за потписот на Бразилецот.

Во француската „Лига 1“ се одиграни првите две кола, а Нејмар уште не запишал настап бидејќи подоцна ги започна подготовките,