Протекоа снимки од најголемиот таен секс фестивал во Европа (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тајниот свингерски фестивал Swingfields секоја година се одржува од 28 јуни до 1 јули, во близина на англиското село Малверн, во областа Ворчестершир.

Иако организаторите локацијата ја држеа во строга тајност, дури и од лицата кои купиле влезници за случувањето кои местото на настанот го дознале 48 часа пред почетокот, сепак, во јавноста протекоа снимки од воздух на кои се гледа како изгледа локацијата на оваа свингерска секс манифестација.

Учесниците на фестивалот се обврзани со строго договоро за доверливост и се под закана на огромни казни ако на медиумите им откријат било што за фестивалот.

A post shared by WCMN24 (@wcmn24) on

Влезниците за тродневниот фестивал за парови чинат околу 220 евра, за мажи 190 евра, а за жени 130 евра.

Фестивалот во последните две години се одржуваше во селото Флаксли, во англиската област Форест оф Дин, а локалните жители не беа баш премногу воодушевени што ваква манифестација се одржува во нивното место.