Протече сцена со Хоакин Феникс во улогата на Џокерот во THE JOKER ORIGINS (2019)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Одличниот Хоакин Феникс ќе ја глуми улогата на Џокерот во најавениот филмски блокбастер THE JOKER ORIGINS кој треба да излезе во 2019 година. А сега на интернет протече снимка од снимањето на една од сцените од овој филм, која го прикажува и „живиот“ изглед на Феникс во улогата на Артур Флек (вистинското име на ликот на Џокерот) еден од најпознатите стрип негативци.

Претходно беше објавена фотографија од изгледот на карактерот кој ќе го толкува Феникс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips1) on