Вебкафе

Професионалец „левел 500“: Манџукиќ и компанија го потиснаа – овој им ги направи најјаките фотки

Жестоката прослава на голот кој значеше финале за репрезентацијата на Хрватска, зеде и своја „жртва“.

Хрватите погодокот на Манџукиќ, со негова епицентрална „улога“ го прославија крај корнер знаменцето, а при тоа нивно славје потиснат од нив се најде еден од дежурните фотографи кои го следеа и фотографираа полуфиналниот дуел.

Фотографот се покажа како вистински професионалец бидејќи на Хрватите им ги направи најјаките славенички фотки од цело Светско првенство. Манџукиќ на крајот му се извини што го турна, а Домагој Вида дури и го избакна фотографот.

To Top