Призна дека ги лаже обожавателите: „Мојот живот воопшто не е таков каков што ви го прикажувам“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Еден поглед на Инстаграм профилот од Бела Хадид и човек ќе си помисли дека за таков живот ние, „обичните смртници“, можеме само да сонуваме. Многу патувања, излежување на плажа и луди журки на егзотични места се само дел од авантурите кои ги објавува убавата манекенка.

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on

Сепак, изгледа дека реалноста не е баш таква.

„Смешно е бидејќи изгледа како да имам многу слободно време и дека само одморам додека луѓето ги гледаат моите фотки на интернет. Финтата е во тоа дека не објавувам фотографии секој ден кога работам и затоа посегнувам по постари фотографии од минатите патувања и оние на изгледа како да сум на одмор, а всушност сум на работа“, изјави таа за Compelo.

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on

Бела признава дека е „воркохоличар“. „Луѓето мислат дека располагам со многу слободно време, но вистината е дека имам максимум два слободни дена во неделата. Воркохоличар сум, ќе отпатувам некаде за да можам да земам пауза и да си ги соберам мислите пред да се вратам на работа“, додава таа.

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on