Принцот Ендру протеран во Шкотска, Вилијам и Кејт Мидлтон го добиваат дворецот Виндзор


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Британската кралица Елизабета II им даде на сите колку што заслужуваат: Вилијам и Кејт, како „највредни“ членови на кралското семејство, летово се селат во замокот Виндзор.

Принцот Ендрју, обвинет за педофилија и мамење малолетници, ќе биде „протеран“ во Шкотска.

А принцот Хари и Меган Маркл добија само 15 минути официјална посета од кралицата.

Имено, кралицата Елизабета имала тајни разговори со војводата од Јорк и високи членови на кралското семејство за тоа како може да му се помогне на принцот Ендру да ја врати добрата репутација далеку од очите на јавноста. Сепак, синот е син.

Од друга страна, кралицата им посвети само 15 минути внимание на Хари и Меган при една од официјалните посети. Двојката во Англија останала 4 дена, но посетата била „официјална“ и многу студена. Што можеше да се очекува откако минатата година го оцрнија кралското семејство во едно од најпознатите и најскандалозните интервјуа.

Се чини дека кралицата веќе надвладеа дека ќе ја наследи принцот Чарлс, бидејќи се наведува дека тој ќе продолжи да живее и работи од Бакингемската палата.

Затоа, замокот во Виндзор е слободен да го населат Вилијам и Кејт со нивните деца.

Оваа одлука е донесена пред четириесеттиот роденден на Вилијам и претставува еден вид подарок од кралицата за нејзиниот внук, но принцот Вилијам се пошегува дека сето тоа е малку „страшно“ за него.