Легенда од највисок ранг: Марсело со солзи во очите се збогуваше од Реал Мадрид


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Реал Мадрид денес на емотивен начин се прости од Бразилецот Марсело кој во клубот беше од 2006 година.

На денешната прес-конференција, Марсело со солзи се прости од „кралевите“.

„Мадрид секогаш ќе биде мој дом. Кога го напуштив Бразил сакав само да играм во Лигата на шампионите, а денес сум најтрофеен играч во најголемиот клуб во светот“, порача Бразилецот.

Марсело во Реал освои неверојатни 25 трофеи.