Префинето нафрлање на Алиоски, прекрасен погодок на Елмас – Македонија 1 : 0 Словенија

Елмас ја доведува Македонија во водство во пријателскиот натпевар против Словенија.

После неполн час игра на Арената, Алиоски испрати одлична топка за Елмас кој одлично на прва го матираше голманот на Словените. За Еламс ова е уште еден гол против Словенија, претходните два ги постигна во натпреварот пред две години во квалификациите.