Познато кој ќе ја дели правдата на мечот Реал – Баерн


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


УЕФА денес го соопшти името на главниот судија кој ќе ја дели правдата на реванш полуфиналниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен.

Честа ја доби турскиот судија Чунејт Чакир, кој на Реал Мадрид му судеше во победата над Јувентус во Торино од 0:3.

Турчинот оваа сезона му судеше и на Баерн Минхен и тоа против победата над Пари Сент Жермен во Минхен.

Натпреварот Реал Мадрид на програмата е во вторник во 20:45, а „кралевите“ имаат предност од првиот меч од 2:1.