Маскиран разбојник ограбил казино во Скопје


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Маскиран разбојник ограбил казино во Скопје. Полицијата информира дека вчера околу 22,20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „11-ти Октомври“.

Во казино, непознато маскирано лице со закана со пиштол од двајца вработени одзело сума на пари од околу 65.000 денари, по што го напуштило местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.