Жешко

Познатата „инфлуенсерка“ објавува необработувани фотки на кои се гледа како реално изгледа

Познатата Инстаграм „инфлуенсерка“ Аирела Ниса од Австралија ги охрабрува жените да објавуваат фотографии од нивниот природен изглед поради што често се наоѓа на мета на критики од многу зависници од „совршената реалност на социјалните мрежи“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariella Nyssa (@ariellanyssa) on

Ниса е сопственичка на брендирана линија костими за капење, бренд кој го изградила така што била автентична и реална на социјалните мрежи. Често објавува необработувани фотографии на кои позира во бикини и ги мотивира и поттикнува и другите жени да го прават тоа, без разлика што мислат и како ќе реагираат другите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariella Nyssa (@ariellanyssa) on

„Објавувајте фотографии кои не ви се допаѓаат на прв поглед. Тоа е толку ослободувачки и ќе ви овозможи да сфатите колку навистина сте реално убави“, им порача таа неодамна на своите Инстаграм следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariella Nyssa (@ariellanyssa) on

Иако мнозинството ја фалат за нејзините природни изданија, на нејзините објави има и многу вулгарни коментари во кои „троловите“ не се воздржуваат со навредите. Сепак, многу побројни се оние кои нејзиното влијание го сметаат за позитивно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariella Nyssa (@ariellanyssa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariella Nyssa (@ariellanyssa) on

To Top