Потрес во соблекувалната на Јунајтед: Играчите се свртеа против миленикот на Мурињо


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Во последно време навивачите на Манчестер Јунајтед ретко кога слушаат убави вести за својот омилен клуб!

После поразот во градското дерби настанал вистински хаос во соблекувалната на Манчестер Јунајтед, а прилината бил Немања Матиќ, пренесуваат англиските медиуми.

Наводно фудбалерите на Јунајтед не се задоволни од игрите на Матиќ не можат да разберат сошто Мурињо постојано го протежира и зошто Србинот има толку голем „кредит“ кај Специјалниот.

Соблекувалната смета дека Фред е неправедно запоставен во однос на Матиќ кој според нивното мислење оваа сезона игра под нивото и би требало да се пресели на клупата.

Дали Мурињо ќе попушти под притисокот или сепак ќе продолжи да го форсира Матиќ во стартниот тим ќе видеме после репрезентативната пауза.