Потег за РЕСПЕКТ: Додека другите пливаа тој оддаде почит на жртвите во Барселона!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


За потегот на шпанскиот пливач на 200 метри, Фернандо Алварез, веројатно долго ќе се зборува, тој направи нешто што ретко кој го направил до сега.

Имено, Алварез пред трката на пливачкиот турнир во Будимпешта побарал од организаторите на турнирот да се оддаде почит на жртвите во Барселона со едно минутно молчење, но неговото барање било одбиено.

Во тој момент шпанскиот пливач одлучил работите да ги превземе во свој раце, па додека другите ја започнаа трката тој остана во место една минуата со цел да ја реализира својата намера. Навистина погег за почитување..

https://www.facebook.com/natacioncadiz.natacioncadiz/videos/1713522402286663/