Славни

Поради овие фотографии секси блогерката изгуби цела армија машки обожаватели

Фитнес блогерката Хана Полајтес со години ја градеше и надоградуваше своајта база на фанови и следбеници на социјалните мрежи и нејзинот блог.

A post shared by hannahpolites (@hannahpolites) on

Најпрвин објавуваше фотографии во спортска облека, потоа се преориентира на разголени фотки. Набрзо компаниите почнаа да ја финансираат за да посетува различни делови од светот, дестинации од каде објавуваше секси фотки.

A post shared by hannahpolites (@hannahpolites) on

Животот на Хана се промени минатата година. Со својот вереник Герет тие лани добија ќерка, а како и повеќето млади мајки, ни таа не можеше да се воздржи од објавување фотографии на кои таа позира со своето бебе.

Набрзо после тоа, таа сфатила дека бројот на луѓе кои ја следат почнал да опаѓа, а мнозинството од оние кои си „заминале“ од нејзиниот профил биле мажи.

A post shared by hannahpolites (@hannahpolites) on

„Дефинитивно останав без голем број публика, очигледно не се толку заинтересирани за бебе. Но, сега ме следат повеќе мајки. Мислам дека мојата публика растеше со мене, девојките ме следеа кога имаа 20, а сега имаат 26 години и размислуваат за семејство и брак. Тие ме познаваат, а мојата ќерка Евалиа е дел од мене, иако се трудам да не објавувам премногу нејзини фотки, бидејќи таа не е причината поради која луѓето почнаа да ме следат на социјалните мрежи“, објаснува таа.

A post shared by hannahpolites (@hannahpolites) on

A post shared by hannahpolites (@hannahpolites) on

To Top