Полуфинале во Катар: „ТЈ“ вечерва навива за Хрватска!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На Мундијалот во Катар денес се игра првото полуфинале во кое ќе се сретнат Аргентина предводена од Лука Модриќ и на другата страна Аргентина и Меси.

Двајцата великани на фантастичен начин ги водат своите репрезентации, а во полуфиналето ќе заврши ова патување за некој од нив.

Минатото СП во Русија Хрватска и Аргентина се сретнаа во групната фаза, а славеа „коцкестите“ со 3:0. Но, треба да се знае дека од тој натпревар до денес има големи промени. Хрватска ги нема два од трите стрелци, во репрезентацијата не се Анте Ребиќ и Иван Ракитиќ.

Видете како „ТЈ“ во своето шоу го најавува полуфиналето, но и навива за Хрватска,