Славни

Погледнете какво изненадување му приредија пријателите на Момоа за 40. роденден

После неговата епска и култна улога во мегапопуларната серија Game of Thrones, Џејсон Момоа е еден од омилените актер кои се појавија во оваа славна серија.

Тој влезе во чевлите на Кал Дрого, се ожени со Денарис Тергериан, го преплави својот брат со стопено злато, но на крајот на втората сезона, публиката мораше да се збогува со него.

Како што се повлече од малиот екран, Момоа веднаш се сврте кон другите проекти. Тој беше избран да глуми во Aquaman, а во моментов работи на друга серија. Покрај неговите успешни холивудски улоги, Момоа импресионираше на многумина од женската публика со својот изглед.

Актерот денеска полни 40 години. Па по повод оваа прилика, неговите пријатели решија да организираат забава за изненадување. Настанот беше инициран од Мада Абделхамид, тренер на Момоа за улогата на Кал Дрого. Тој снима сè и го прикачува видеото на YouTube.

Пред да влезе во хотелска соба полна со пријатели, Момоа се среќава со фановите и дели автограм.

„Само што дојдовме со глупава причина зошто тој треба да си замине. Сите негови пријатели рекоа дека се зафатени и надвор од градот. Тој мисли дека ќе јадеме суши. Но, ние всушност ја планираме најлудата забава во годината “, изјави Абделхамид пред камерата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @emilia_clarke on

На забавата присуствуваше Емилија Кларк, која ја имаше улогата на Денерис Тергеријан и успеа да сними најмногу сцени со Момоа. Двајцата беа маж и жена веќе две сезони и формираа неверојатно пријателство зад камерата. Емилија сподели фотографии од забавата на својот Инстаграм.

Кларк и организаторот дури и контактирале со сопругата на Момоа и нивните две деца. Секако, забавата не помина без тематска торта со омилените вкусови на актерот. Друга ѕвезда присутна на роденденската забава беше Иан Сомерхолдер.

„Момоа, те сакам. Среќен роденден, брат. Горд сум на тебе, ти благодарам за сè “, се вели во пораката од актерот пред камерата.

Џејсон Момоа денес полни 40 години а видеото со изненадувањето може да го погледнете подолу.

Advertisements
To Top