Судар на Ауди и Голф: Во сообраќајка на превојот Стража повредени неколку лица


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Во потешка сообраќајна несреќа која се случи близу сообраќајниот превој Стража, во судир на Ауди А6 и Голф, повредени се неколку лица.

Два автомобили, „ауди А6“ и „фолксваген голф“, претпладнево се cyдриле во близина на превојот Стража, пренесува „Алсат – М“. Според информациите на телевизијата, повpeдени се неколку лица. Сообраќајот од двете страни е во прекин.

Повеќе детали за нecpеќата подоцна.