Погледнете како згасна олимпискиот сјај во Пекинг од Олимпијадата во 2008 (фото)


Аргентина на се или ништо, сега мора против Очоа - 7 ден ↓↓↓Пред една деценија Пекинг блесна во полн сјај и раскош во чест на спортот како домаќин на Олимписките игри во 2008 година.

Десет години подоцна, остатоците од олимписките борилишта и објекти кои беа изградени за овој голем настан, денес сосема запуштени, сè уште може да се забележат во кинескиот главен град. Гардијан објави галерија од местата кои пред десет години заблескаа во сјајот на летната олимпијада.