Актуелно

Погледнете како се појави Еди Рама на гласачкото место!

Денеска во Албанија се одржуваат локални избори и тоа без учество на опозицијата. И додека во Драч имаше напад со калашников, во Тирана главна вест е облеката на премиерот Еди Рама.

Во многу општини на изборните ливчиња има само еден кандидат и тоа од владеачката партија на премиерот Еди Рама кој го искористи своето право на глас. Токму тој е и главна вест, поради изборот на неговата облека.

Имено, денеска албанскиот премиер облекче кошула, сако, бермуди и чорапи подигнати до колена, со што предизвика лавина на коментари Интернет и по социјални социјалните мрежи.

Advertisements
To Top