Погледнете како Реал ја исмеа Барселона!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Барселона после првиот натпевар во осминафиналето од Лигата на шампиони е во најтешка ситуација бидејќи доживеа дебакл во Париз од 4:0.

Целиот фудбалски свет веќе два дена се мајтапи со Каталонците, а таквата прилика не ја пропушти и најголемиот ривал Реал Мадрид.

Имено, пред синоќешниот натпревар меѓу Реал и Наполи на видеобимот беа пуштени головите од натпреварот ПСЖ и Барса, а фановите со големо воодушевување се радуваа на катастрофата на најголемиот ривал.

Славјето на „Бернабеу“ на крајот беше комплетно бидејќи Реал Мадрид го победи Наполи со 3:1.